MİRAÇ KANDİLİ GÜRÜN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
![MİRAÇ KANDİLİ GÜRÜN’DE COŞKUYLA KUTLANDI](https://www.gurun.bel.tr/upload/news/resim_1554234473_1.JPG)
Miraç Kandili, Gürün’de coÅŸkuyla kutlandı. VatandaÅŸlar kandil dolayısıyla camilere akın ederken, herkes yaradanından maÄŸfiret diledi. Ä°lçemiz Ulu Cami’de düzenlenen mevlit programında Miraç Gecesi’nin mucizelerine deÄŸinen Gürün Müftü Vekili Mustafa Ä°lhan: ”Allah’ın kıyamete kadar gelecek her mümine vermiÅŸ olduÄŸu en büyük hediye şüphesiz ki iman, namaz ve niyazdır. Bunların müminlere bu gecede ikram edilmesinin özel bir manası vardır. Onlar olmadan manevi miraç, yani Allah’a yakınlık olmaz.”diye konuÅŸtu. Allah’ın sevdiÄŸi bir kul olmak için mütevazı bir kul olmanın önemine deÄŸinen Ä°lhan:”Kandil gecelerinin yüzü suyu hürmetine bu güzel günlerin kıymetini bilmeli, Kuran-ı Kerim’i iyi anlamalı, idrak etmeli ve ona göre yaÅŸamalıyız.”sözlerine yer verdi. Cami çıkışında vatandaÅŸlara kandil simiti dağıtılırken mevlit programına katılan Belediye BaÅŸkanımız Nami Çiftçi, cami çıkışında vatandaÅŸların kandilini kutladı.
Tarih: Salı, 02 Nisan 2019
Bu haber 1177 defa okundu.
Etiketler:
Miraç Kandili