MİLLİ MÜCADELENİN 103. YILI GÜRÜN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’üncü yılı tüm yurtta olduğu gibi Gürün’de de coşkuyla kutlandı. Asef Çoban Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Gürün Kaymakamı Halil Yazıcı, Belediye Başkanımız Nami Çiftçi, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti başkanları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Gürün İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hanifi Polat yaptı. Polat konuşmasında:” Gençlerimiz, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ve hedefte ilerlemeli, gece gündüz çalışarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımalıdır.”dedi. Öğrencilerin okuduğu şiirler, müzik dinletisi ve folklor gösterisinin ardından 19 Mayıs öncesi düzenlenen eğitim ve spor şenliğinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Tarih: Perşembe, 19 Mayıs 2022
Bu haber 768 defa okundu.
Etiketler:
Nami Çiftçi, 19 Mayıs, Gürün