GÜRÜNLÜLER KURBAN BAYRAMI’NDA BULUŞTU
Gürün Kültür Vakfı öncülüğünde, Gürün Kaymakamlığı ve Gürün Belediyesi’nin koordinesinde düzenlenen etkinlikle Gürünlüler Kurban Bayramı’nda buluştu. İlçemiz Ulu Cami önünde düzenlenen bayramlaşmada, gurbetle – sıla bir araya gelerek adeta birbiriyle kucaklaştı. Programa Gürün Kaymakamı Halil Yazıcı, T.C Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı hemşerimiz Osman Boyraz, Belediye Başkanımız Nami Çiftçi, Gürün Kültür Vakfı Başkanı Selami Koca, vakıf yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları ile vatandaşlar katıldı. Programda konuşan Başkan Çiftçi: ”Bayramlar, bizleri fıtratımızla buluşturan, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı güçlendiren, birlik, beraberlik, paylaşma, dayanışma ve rahmet günleridir. Hep birlikte nice güzel bayramlara kavuşmayı temenni ediyorum.” dedi. Gürünlülerin birbiriyle hasret giderdiği etkinlikte Gürün Kültür Vakfı tarafından kavurma ikramında bulunuldu.
Tarih: Cuma, 30 Haziran 2023
Bu haber 425 defa okundu.
Etiketler:
Nami Çiftçi, Gürün