CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA GÜRÜN MEYDANLARDAYDI
![CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA GÜRÜN MEYDANLARDAYDI](https://www.gurun.bel.tr/upload/news/resim_1699339021_2.jpg)
Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü dolayısıyla kortej yürüyüşü düzenlendi. Yeni Hükümet Konağı önünden başlayan ve İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden tekrar Yeni Hükümet Konağına kadar devam eden kortej yürüyüşünde yüzlerce Gürünlü meydanlara indi. Düzenlenen programda 7’sinden 70’ine Gürün tek yürek oldu. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için duaların edildiği etkinlikte konuşan Belediye Başkanımız Nami Çiftçi:”Aziz milletimiz Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisi ve sunisiyle bir bütündür. Bilmeliyiz ki bizler birbirimize sahip çıkarsak, bir ve beraber olursak Allah’ta bizimle beraber olacaktır. Allah aziz milletimize kara günler yaşatmasın. Cumhuriyetimizin nice yüzyıllara kavuşmasını Yüce Mevla’mızdan niyaz ediyoruz. Programa katılan herkese teşekkür ediyorum. Allah minarelerimizden ezanı susturmasın, gönderlerden bayrağımızı indirtmesin. Ne Mutlu Türküm Diyene” ifadelerine yer verdi. Kortej yürüyüşünün ardından havai fişek gösterileri adeta görsel şölen oluşturdu. Programa Gürün Kaymakamı Abdullah Sarı, Belediye Başkanımız Nami Çiftçi, İstanbul Gürün Kültür Vakfı Başkanı Selami Koca, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Tarih: Salı, 07 Kasım 2023
Bu haber 640 defa okundu.
Etiketler:
Nami Çiftçi, Gürün