24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ GÜRÜN’DE KUTLANDI
24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde coÅŸkuyla kutlandı. Ä°lçemiz Asef Çoban Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliÄŸe Gürün Kaymakamı Abdullah Sarı, Belediye BaÅŸkanımız Nami Çiftçi, kurum amirleri, sivil toplum kuruluÅŸu temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruÅŸunda bulunulması ve Ä°stiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine iliÅŸkin bir konuÅŸma yapan Ä°lçe Milli EÄŸitim Müdürü Muharrem Demir, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Daha sonra kürsüye gelen Belediye BaÅŸkanımız Nami Çiftçi:” Ãœlkemizin aydınlık yarınlara ulaÅŸması noktasında gecesini gündüzüne katarak gençlerimizin çaÄŸa uygun ÅŸekilde yetiÅŸmelerini saÄŸlayan birbirinden kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” dedi. Gençlerin tarih ÅŸuuruyla yetiÅŸtirilmesinin önemine dikkat çeken Kaymakam Sarı: ”Bugün bizi yetiÅŸtiren, eÄŸiten siz öğretmenlerimizi unutmadığımızı gösteren bir vefa günüdür. Kutsal sıfatının sadece bu meslek için kullanılması da öğretmenliÄŸin ne kadar ulvi bir meslek olduÄŸunu göstermeye yeter.” ÅŸeklinde konuÅŸtu. 24 Kasım Öğretmenler Günü’yle ilgili okunan ÅŸiirler ve müzik dinletisi birlikte etkinlik sona erdi. Programın ardından Gürün Belediyesi tarafından öğretmenlere yemek ikramında bulunuldu
Tarih: Cuma, 24 Kasım 2023
Bu haber 558 defa okundu.
Etiketler:
Nami Çiftçi, Gürün