VALİ ŞİMŞEK GÜRÜN'DE TEMASLARDA BULUNDU
![VALİ ŞİMŞEK GÜRÜN'DE TEMASLARDA BULUNDU](https://www.gurun.bel.tr/upload/news/resim_1705785318_5.jpg)
Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Gürün’de temaslarda bulundu. İlçemizde dün meydana gelen 4.4 şiddetindeki depremin ardından depremin merkez üssü Külahlı ve Yuva köylerini ziyaret eden Vali Şimşek, Gürün Kaymakamı Abdullah Sarı ve Belediye Başkanımız Nami Çiftçi, köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Vatandaşların taleplerini dinleyen Vali Şimşek:”Gürün’de yaşanan deprem sonrası AFAD ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerimiz hasar tespit çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Çok şükür olumsuz bir durum yaşanmamıştır. Devletimiz büyük, vatandaşımızın her zaman yanındayız.” şeklinde konuştu. Vali Şimşek daha sonra 6 Şubat depreminin ardından ağır hasar alarak yıkılan Belediye İş Hanı içerisindeki esnaflar için yapılan yeni işyerlerini ve yıkılan belediye binasının yerine yapılan Gürün Millet Bahçesi’ni gezerek, Başkanı Çiftçi’den bilgi aldı. Esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet eden Vali Şimşek, 6 Şubat depreminde hasar görerek restorasyona alınan Ulu Camii'nde incelemelerde bulunarak Kaymakam Sarı’dan gelinen süreç hakkında bilgi aldı. Vali Şimşek, Gürün temaslarını Gürün Devlet Hastanesi ile tamamladı. Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında yapımı tamamlanan park ve kafeteryada incelemelerde bulunan Vali Şimşek, daha sonra acil servise uğrayarak tedavi olan hastalara geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Tarih: Cumartesi, 20 Ocak 2024
Bu haber 799 defa okundu.
Etiketler:
Nami Çiftçi, Gürün