TOHMA ÇAYI TEMİZLENDİ
Gürün Belediyesi Fen Ä°ÅŸleri Müdürlüğü ekipleri, Gürün ilçe merkezinden geçen Tohma Çayı’nı temizledi. Su seviyesinin düşmesiyle birlikte çay içerisinde biriken, bununla birlikte görüntü ve çevre kirliliÄŸine neden olan katı atıklar, belediye ekipleri tarafından iÅŸ makineleriyle temizlendi. Yapılan temizleme çalışmalarıyla ilgili konuÅŸan Belediye BaÅŸkanımız Nami Çiftçi:”Ä°lçemizi güzelleÅŸtirmek ve yarınlara daha temiz bir Gürün bırakabilmek adına dün olduÄŸu gibi bugünde var gücümüzle çalışıyoruz. Ekiplerimiz, Gürün’ün ortasından geçen Tohma Çayı’nı temizleyerek, daha güzel bir görünüme kavuÅŸturdu. HemÅŸerilerimizden ricamız özellikle çay yataklarına çöp atmamaları ve ilçemizin daha da güzel görünmesi konusunda gerekli duyarlılığı göstermeleridir.”diye konuÅŸtu. Tohma Çayı’nın temizlenmesi vatandaÅŸlar tarafından takdirle karşılandı.
Tarih: Cuma, 23 Åžubat 2018
Bu haber 2260 defa okundu.
Etiketler:
Nami Çiftçi, Gürün