MİLLİ MÜCADELENİN 105. YILI GÜRÜN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105’inci yılı tüm yurtta olduğu gibi Gürün’de de coşkuyla kutlandı. Asef Çoban Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Gürün Kaymakamı Abdullah Sarı, Belediye Başkan Vekilimiz Kazım Avunduk, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti başkanları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından kürsüye gelen Gürün Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hanifi Polat: ” Gençlerimiz, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ve hedefte ilerlemeli, gece gündüz çalışarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımalıdır.”dedi. Öğrencilerin okuduğu şiir ve yapılan gösterilerin ardından 19 Mayıs öncesi düzenlenen spor şenliğinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Tarih: Pazar, 19 Mayıs 2024
Bu haber 293 defa okundu.
Etiketler:
19 Mayıs Kutlamaları, Gürün